Epic Games’de Oyun Nasıl İade Edilir | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
Epic Games’de Oyun Nasıl İade Edilir
Epic Games’de Oyun Nasıl İade Edilir

Epic Games’de Oyun Nasıl İade Edilir

DİĞER

16.03.2024 12:56

Epic Games’de Oyun Nasıl İade Edilir?

 

Eğer bir oyuncuysanız muhtemelen Epic Games'e zaten aşinasınızdır. Gears of War gibi diğer oyunların yanı sıra, kural kitabını bir kenara atan ve oynaması ücretsiz oyun pazarının parametrelerini belirleyen Fortnite fenomeninden sorumlu bir oyun merkezidir. Epic Games, aynı zamanda tüm büyük platformlarda yüzlerce AAA ve Bağımsız oyunun arkasındaki 3D oyun motoru olan Unreal Engine'den de sorumludur. PC oyun pazarında hakimiyet için Steam'e rakip olan popüler oyun dağıtım platformu Epic Games Store'un da sahibidir.

 

 Epic Games, ya da o zamanki adıyla Potomac Computer Systems 1991 yılında kuruldu. Sweeney bir bulmaca olan ZZT'nin piyasaya sürülmesiyle oyun geliştirmeye geçmeden önce Maryland'de kurucu Tim Sweeney için bir BT danışmanlık şirketi olarak başladı. 2010'ların başında Epic büyüktü ama henüz Fortnite kadar büyük değildi.

 

Orijinal Fortnite 2011'de piyasaya sürüldü, ancak ücretsiz oyuna geçişle Epic, 2018'de Fortnite Battle Royale'ı piyasaya sürdü. Fortnite BR, neredeyse 30 yıldır süren Epic için bir dönüm noktasıydı. Yüz milyonlarca oyuncu ve milyarlarca dolar gelirin ardından Epic sadece oyun yapmıyor. Diğer şirketlerin takip ettiği emsalleri belirliyor. Çoğu insan için Epic Games, Fortnite'tır. Fortnite, Epic Games'in en bilinen ürünü, en büyük başarısı ve en büyük gelir kaynaklarından biridir.

 

Z kuşağı oyuncuları muhtemelen bir noktada Fortnite'ı denemiştir. Ücretsiz oynanabilen model sayesinde oynamak için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ancak uygulama içi satın alımlar oldukça yoğun bir şekilde teşvik edilmekte ve bu da Epic'in inanılmaz finansal başarısına katkıda bulunmaktadır. Bununla birlikte Epic sadece bir Fortnite geliştiricisi değildir. Unreal Engine, birçok oyun geliştiricisi için 3D oyun alanında altın standart olmaya devam etmektedir.

 

Valorant, Gears of War, Borderlands, Final Fantasy VIII Remake ve daha fazla oyunların güçlendirilmesine yardımcı olur. PC veya macOS istemcisini kullanarak ya da Epic Games Store web sitesi aracılığıyla Epic Games Store'dan yeni oyunlar satın alabilirsiniz. Bunu yapmak için yeni bir hesap kaydetmeniz ve elinizde kredi kartı veya PayPal gibi uygun bir ödeme yönteminin bulunması gerekir. Peki, Epic Games’de oyun nasıl iade edilir?

 

Bu soruya cevap vermeden önce neden Epic Games’de oyun iade edildiğine kısaca değinelim. Epic Games Store, oyun severler için ücretsiz oyunlarla birlikte cazip teklifler ve düzenli indirimler sunuyor olsa da bazen oyuncu satın aldığı oyundan pişmanlık duyabilmektedir. Bununla birlikte, oyunun çalışmaması, ciddi hatalar veya uyumsuzluklar gibi teknik sorunlar yaşanması durumunda, oyuncular iade talebinde bulunabilmektedir.

 

Ayrıca bazen oyuncu, oyunun satın alınan tanıtımına ve vadedilen özelliklere uygun olmadığını, beklenen kaliteyi sağlamadığını düşünebilir. Oyunun içeriği veya sağladığı deneyim, oyuncuyu tatmin etmeyebilir. Bu durumlar da oyuncular iade talebinde bulunmasının nedenlerindendir. Epic Games iade istemi durumlarında satın alınan oyunların iadesini birtakım kural ve kısıtlamalar doğrultusunda yapmakta ve oyuncuya geri ödemede bulunmaktadır.

 

Epic Games Oyun İade Talebi Adımları

 

Epic Games oyun iade politikası, belirli koşullara göre uygulanmakta ve her iade talebi dikkatle incelenmektedir. İadenin kabul edilip edilmeyeceği; satın alma koşullarına, oyunun oynanma süresine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. İade politikaları ve süreçler zaman zaman güncellenebilir. Bu nedenle İnovapin platformu olarak işlem yapmadan önce Epic Games Store'un resmi web sitesinden güncel bilgilere göz atmanızı öneririz. Epic Games oyun iade talebi adımları aşağıdaki gibidir:

 

 • İade işlemi için öncelikle Epic Games Store giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Epic Games Store ana sayfasında sağ üst köşede bulunan adınıza tıklayın ve açılan menüden "Hesap" seçeneğine gidin.
 • Hesap ayarları sayfasında, soldaki menüden "Ödeme ve Fatura" bölümüne gidin. Bu bölüm altında "Satın Alma Geçmişi"ne tıklayın.
 • Satın alma geçmişi sayfasında, iade etmek istediğiniz oyunu bulun. İade etmek istediğiniz oyunun yanında "İade Et" veya "Destek Al" gibi bir seçenek bulunmaktadır.
 • İade etmek istediğiniz oyunun yanında bulunan "İade Et" veya "Destek Al" seçeneğine tıklayın. Ardından açılan pencerede, iade talebinizi açıklayan bir form doldurmanız istenecektir. İade talebinizi doldurun ve gönderin.
 • İade talebinizi gönderdikten sonra, Epic Games Store müşteri hizmetleri ekibi, talebinizi inceleyecek ve onaylanması durumunda size geri dönüş yapacaktır. İade talebinizin onaylanması durumunda, satın aldığınız oyunun bedeli hesabınıza iade edilecektir.

 

Epic Games Oyun İade Kuralları Nelerdir?

 

Her şeyden önce Epic Games oyun iadesi için satın alınan ürünün iade edilebilir olduğundan emin olunması gerekir. Epic Games ürünleri; iade edilebilir, iade edilemez ya da kendi kendine iade edilebilir etiketlerine sahiptir. İade edilmek istenen oyunun, Epic Games Store'dan direkt satın alınmış ve indirilmiş olması da gerekmektedir. Anahtarlar başka bir platformdan alınmışsa geri ödeme yapılmaz. Fiziksel kopyaların iadesi için farklı kurallar geçerli olabilmektedir.

 

Epic Games oyun iadesi ve geri ödeme talebinde bulunma süresi ise oyunun satın alınışından itibaren 14 gündür. Oyunun iade edilmesi için oynanma süresi de belirli bir süreyi geçmemelidir. Oyunu iki saatten daha az oynamış olanların iade talebi kabul edilmektedir. Epic Games, oyunun belirli bir süre boyunca oynandığını tespit edebilir ve bu durum iade talebinin reddedilmesine neden olabilir. Bir oyunda yasaklanmış olan oyuncular, ödeme talebinde bulunamaz veya bulunduysa geri ödeme alamaz.

 

Yasaklı oyuncu, devamlı olarak geri ödeme talebinde bulunursa hesabının geri ödeme işlevi kaybolabilir. İndirim esnasında satın alınan oyunlar için de geri ödeme talebinde bulunulabilir. Kendi kendine iade edilebilir ürünler için, self-servis iade süreci geçerlidir. Epic Games, ön siparişi de herhangi bir zamanda iptal edebilme ve tam geri ödeme imkanı sunmaktadır. 

  

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.