Geforce Now Sistem Gereksinimleri Hakkında Bilgiler | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
Geforce Now Sistem Gereksinimleri Hakkında Bilgiler
Geforce Now Sistem Gereksinimleri Hakkında Bilgiler

Geforce Now Sistem Gereksinimleri Hakkında Bilgiler

DİĞER

19.04.2024 14:11

Geforce Now Sistem Gereksinimleri Hakkında Bilgiler

Geforce Now sistem gereksinimleri hakkında bilgiler ele alındığında, her bilgisayarda kullanılıp kullanılmayacağını öğrenmek isteyenler olduğunu söylemek gerekir. Geforce Now aslında, özellikle sistemi güçlü oyunları kaldıramayacak bilgisayar oyunların tarafından tercih edilen bulut oyun oynama servisi şeklinde ele alınabilir. Son zamanlarda oldukça gündemde olan hizmet, artık Türkiye’de varlığını göstermektedir. Bu sistemin Türkiye’ye giriş yapmasıyla birlikte istenilen sistem gereksinimleri de merak edilenler arasında yer almaya başlamıştır.

Yüksek donanımlı bir bilgisayar veya oyuncu dizüstü bilgisayar gerektirmeden yeni nesil oyunların en yüksek ayarda oynanması sağlanmaktadır. Oyuncuların güçlü sistemlere ihtiyaç duymadan diledikleri gibi oyun oynaması böylece mümkün olmaktadır. Oyunculara sunulan akıcı ve hızlı oyun deneyimiyle kısa zamanda popüler hale gelmiştir. İnovapin sitemizde, Geforce Now sistem gereksinimleri hakkındaki bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Sizler de bu bilgilere göz atabilir ve oyunun gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Geforce Now Sistem Gereksinimleri Nasıl Çalışır?

Geforce Now sistem gereksinimleri nasıl çalışır şeklinde, oyun severlerin çok merak ettiği konular bulunmaktadır. Oyunları buluta taşıyan ve düşük sistem gereksinimlere sahip olan bilgisayarla, yüksek kalitede oyun oynanabilmektedir. Bu teknolojiyle oyun deneyimi geliştirilebilir. Böylece en yeni oyunları dahi akıcı bir şekilde oynayabilmek mümkündür. Bunun yanında Geforce Now’u etkili biçimde kullanabilmek adına bazı sistem gereksinimlerinin karşılanması önemlidir.

Sistem gereksinimlerinin karşılanması yönünden öncelikle internet bağlantısı gerekmektedir. Bu sistem, yüksek bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. İdeal durum ele alındığında, en az 15 Mbps indirme hızına sahip bir internet bağlantısı önerilmektedir. Daha yüksek hızlar, her zaman için daha iyi bir oyun deneyimi sunmaktadır.

Uyumlu bir cihaza ihtiyacınız olduğunu burada belirtmek gerekir. Uyumlu platformlardan birine sahipseniz, oyunu oynamak için uygun bir cihaza sahipsiniz anlamına gelmektedir. Güncel bir işletim sistemine sahipseniz bu konuda diğer önemli faktöre sahipsiniz demek yerinde olacaktır. Son olarak da oyunları oynamak için uyumlu bir kontrol cihazına ihtiyacınız olabilmektedir. Fare ve klavye gibi standart PC kontrolleri genel itibariyle desteklenmektedir. Bazı oyunlar için gamepad ve joystick gibi özel kontrollere gerek duyulabilmektedir.

Bu oyun, düşük sistem gereksinimlerine sahip olanlara yönelik büyük bir avantaj sunmaktadır. Yüksek kalitede oyun deneyimi sunma noktasında ideal bir çözüm olduğu ayrıca ifade edilmektedir. Sistem gereksinimleri karşılandığı sürece Geforce Now sorunsuz şekilde kullanılabilir ve oyunları zevkle oynanabilir.

 

Geforce Now Oynamak İçin Gereken Bağlantılar

Geforce Now oynamak için gereken bağlantılar bu açıdan olmazsa olmazdır denebilir. Düşük gecikme süreleri ve yüksek hız gerektiren gerçek zamanlı oyun akışı, bu doğrultuda sağlanmaktadır. Bu nedenle internet bağlantılarının belli özelliklere sahip olması önem arz etmektedir. Oyunu oynamak için gerekli internet bağlantısının özellikleri şu şekilde ele alınabilir;

 • İstikrarlı ve hızlı bir internet bağlantısı
 • 15 Mbps’lik bir indirme hızı ve 25 Mbps’lik yükleme hızı
 • Stabilite
 • Ping süresi
 • Sınırsız ve yüksek veri kotasına sahip internet paketi

İnternet bağlantısının kalitesi, performansı etkileyen en önemli faktörler arasında önceliklidir.

 

Geforce Now’u destekleyen işletim sistemleri çok çeşitlidir. Windows işletim sistemine sahip kullanıcılar, bu hizmetten sorunsuz faydalanabilmektedir. Windows 7, 8 ve 10 gibi popüler sürümler, Geforce Now’la uyumludur. Bu sayede, Windows kullanıcıları sevdikleri oyun severlerle bu oyunu oynayabilmektedir. Mac kullanıcıları için de Geforce Now bulunmaktadır. Linux kullanıcıları da Geforce Now oyununu deneyebilmektedir. Linux’un yeni sürümleri sayesinde kullanıcılar en sevdikleri oyunları en yüksek performansla oynayabilmektedir.

Mobil oyuncular, burada unutulmaması gerekenlerdendir. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet kullananlar, oyunun uygulamasını indirerek oyunlara indirebilmektedir. Geforce Now sistemi, ses aygıtıyla uyumlu çalışmaktadır.

 

Geforce Now İçin Tavsiye Edilen Grafik Kartı Modelleri

Geforce Now için tavsiye edilen grafik kartı modelleri, doğru seçildiğinde en yüksek performansı sağlayan bir faktördür. Kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak açısından, önerilen grafik kartı listesi devamlı güncellenmektedir. NVIDIA Geforce GTX serisi, AMD Radeon RX serisi, Intel Iris Xe Graphics, önerilen grafik kartları olarak ifade edilmektedir.

Yeterli bellek kapasitesine sahip olmak, bu noktada öneme sahiptir. Oyunun çalışma prensibini anlamak gerekli olduğundan, bellek kapasitesi etkili olmaktadır. Minimum bellek kapasitesi genel itibariyle, 4 GB RAM olarak ele alınabilmektedir.

Daha iyi bir deneyime sahip olmak bakımından, 8 GB ya da 16 GB RAM, daha yoğun oyunlar için daha iyi bir performans sağlamaya imkan vermektedir. Oynanan oyunun gereksinimleri, bellek kapasitesini doğrudan etkileyebilmektedir. Akıcı bir oyun deneyimi değerlendirilmesinde, yüksek kapasite gereklidir.

 

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.