Travian Hakkında Güncel Bilgiler | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
Travian Hakkında Güncel Bilgiler
Travian Hakkında Güncel Bilgiler

Travian Hakkında Güncel Bilgiler

DİĞER

18.04.2024 12:05

Travian Hakkında Güncel Bilgiler

Travian oyunu hakkında bilgiler ele alındığında, Almanya merkezli bu oyunun hala keyifle oynandığı bilinmektedir. Oyunun taktikleri ele alınmadan önce, aslında oyunun ne olduğunu bilmek gereklidir. Bu oyun bir halkın lideri olmayı sağlayan, web tabanlı bir strateji oyunu olduğu ifade edilmektedir. Aslında bir savaş oyunu şeklide ele alınmaktadır. 2004 yılında Alman yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış, o yıllarda büyük ses getirmiş bir oyun niteliğinde beğeni toplamıştır.

Kısa süre içinde milyonlarca oyun kitlesine ulaşıp tam 10 yıllık bir beta sürecinden geçmiştir. Bunun ardından 27 0cak 2014 tarihinde tam sürümüne kavuşabilmiştir. 10 yıllık süre zarfında her geçen gün daha fazla gelişen stratejik oyun, günümüzde hala en çok oynanan web tabanlı oyunlar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Bu oyunda bir halkın başına lider olarak geçilip; halkın ekonomisi, askeri birlikleri, teknolojisi güçlendirilmektedir. Bununla beraber diğer oyuncular tarafından lideri olduğu köylere saldırılıp kendi köylerinin gelişmesini sağlayan bir süreç yönetilebilmektedir. Böylece gelişim süreci daha da hızlanmış hale gelmektedir.

İlk olarak 2000 yılında geliştirilmeye başlanmış, ardından 2004 yılında ilk versiyonuyla yayınlanmıştır. Kalitesi devamlı artan Travian, yaptığı reklamlarla da kısa sürede popüler olmuş durumdadır. İnsanların saatlerce oyuna kitlenmesi, oyunun oldukça sürükleyici ve kaliteli olmasından kaynaklanıyor denebilir. Oyun o kadar kaliteli ve keyifli hale gelmiş durumdadır ki, insanlar çevrelerindeki insanları da bu oyuna davet etmektedir.

 

Travian Oynarken Neler Önemlidir?

Travian oynamak için yapılması gerekenler, öncelikle internet sitesine kaydolmak gereklidir. Bir e-posta sağlanarak kullanıcı ve şifre oluşturulmalıdır. Bunun sonrasında dünya ve kabile seçilerek oyunda ilerleme kaydedilmektedir. Oyun sunucularını temsil edenin, bu dünyalar olduğunu söylemek mümkündür. Belirli bir oyuncu sayısına ulaştıktan sonra kayıtlar kapatılmaktadır.

Oyunu oynamaya başlamak için seçilebilecek üç kabile şu şekilde sıralanabilir;

 • Galyalılar ( Gauls)
 • Romalılar (Romans)
 • Cermenler ( Teutons)

Oyunun ipuçları olarak ilk verilebilecek olanlar, oyuna yeni başlayanların Galyalılar’la oynamaları tavsiye edilmektedir. Cermenler ve Romalılar daha tecrübeli olanlara göre daha uygundur. Travian aslında tarayıcı bir oyundur. Tarayıcı oyunlarıyla ilgili belirtilebilecek önemli özelliklerden biri oyunların web sayfası üzerinden giriş sağlanarak oynanması olabilmektedir.

Oyunda 3 farklı halk, 4 değişik hammadde türü, her halk için farklı 10 değişik askeri birlik, 25 değişik bina vardır. Oyuna başlamadan önce, saldırıya uğranılmamak amacıyla “Başlangıç Koruması” devamlı sağlanmaktadır. Katılım sağlanmış olan sunucunun daha eski olması, başlangıç korumasının uzun süreli olması konusunda etkili olmaktadır. Bu sürenin en fazla 14 gün olduğu söylenmektedir.

Oyunun amacı, sahip olunan hammadde alanlarını geliştiren üretim yapmak halinde ele alınmaktadır. Sonrasında bu üretimden gelen kaynakları askeri ya da ekonomik alanlara harcayarak gelişmek söz konusudur. Ekonomik alanlarda kullanılan hammaddelerin, oyunculara üretim ve gelişim olarak geri dönüşü, oyunun temel prensiplerindendir. Askeri alanlara yapılan yatırım, saldırı ve koruma, aynı zamanda yağma gücü olarak geri dönmesi oyunun içeriğidir.

 

Travian Oynarken Nasıl Avantaj Sağlanır?

Online strateji oyunu Travian hakkında yenilikler, oyuncuları her zaman mutlu etmektedir. Sabır gerektiren bir oyun olmasıyla birlikte, oldukça eğlenceli olduğu deneyimlenmektedir. Oyuncuların oyunun başından kalktıklarından itibaren, akıllarının oyunda kalması bu nedenledir. Oyunu oynamak için, bol zaman olması gerektiği bu noktada vurgulanmaktadır.

Oyun oynarken daha avantajlı olmak açısından plus üyeliği tercih edilebilmektedir. Bunun yanında altın almak da faydalı olacaktır. Servera kesinlikle ortasından başlamamak, son derece önemlidir. Açıldığı gün başlamak daha avantajlıdır. Aksi takdirde oyuncuları sömürecek düşman oldukça fazla olacaktır.

 

Travian Oynarken Uygulanacak Taktikler

Travian oynama esnasında gelişirken izlenebilecek stratejiler değerlendirilirken oyun açıklamalarında Galya, Roma ve Cermen halkları konusunda önemli noktalar vurgulanmaktadır. Romalıların inşaat yeteneği Galyalıların defansif özelliği, askerlerin çok yönlülüğü, Cermenlerin askeri ünitelerinin ucuzluğu ve saldırganlığı konusunda açıklamalar bulunmaktadır. Seçilen ırkın özelliklerine ters olmayacak şekilde haritadaki diğer oyuncuların tutumuna uygun bir strateji belirlenmesi gerekliliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Keskin hatlarla belirlenmiş olan bir strateji tablosu çizmenin, pek çok oyuncunun katkısıyla oynanan bir oyun olması bakımından yanlış olması muhtemeldir denebilir. Burada dikkat edilmesi gereken faktör, ırkın özelliğini avantaj sağlayacak doğrultuda kullanmaktır. Oyunu esnasında en çok yapılan hataların başında, sadece kaynak alanına yatırım yapma gelmektedir. İnovapin sitesinde Travian hakkında gerekli tüm bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

 

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.