PUBG Mobile’da KD Ne Demek? KD Oranı Nasıl Yükseltilir? | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
PUBG Mobile’da KD Ne Demek? KD Oranı Nasıl Yükseltilir?
PUBG Mobile’da KD Ne Demek? KD Oranı Nasıl Yükseltilir?

PUBG Mobile’da KD Ne Demek? KD Oranı Nasıl Yükseltilir?

PUBG Mobile

26.03.2024 13:57

PUBG Mobile’da KD Ne Demek? KD Oranı Nasıl Yükseltilir?

Pubg Mobile’da KD oranı yükseltme yöntemleri birçok oyun tutkunu için merak konusu olabiliyor. Bu oyun, milyonlarca kişinin beğeniyle oynadığı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda başarılı olmak ve hayatta kalmaya çalışmak her oyuncunun tek isteğidir. Ancak oyunda başarılı olmak için gerekli ihtiyaçları da Pubg mobile uc satın al işlemleri ile karşılayabiliyorsunuz. Sitemizden satın alacağınız Pubg mobile uc ile oyunda başarınızı daha da artırabilirsiniz. 

Peki, bu oyunda KD oranı ne demek, nasıl yükseltebilirsiniz? İnovapin platformu olarak bu sorulara sizin için cevap vereceğiz.

Pubg Mobile UC satın al rakiplerinin önüne geç. Özelleştirmeleri açmak için Pubg Mobile UC fiyatları burada! 

 

PUBG Mobile KD Ne Demek?

PUBG Mobile KD oranı, öldürülen düşmanları ve ölüm oranını anlatan bir terimdir. Bu oranı hesaplamak birkaç sene öncesine kadar KD= TOPLAM ÖLDÜRME / TOPLAM ÖLÜM şeklindeydi. Ancak oyuna gelen güncelleme neticesinde bu hesaplama yöntemi de değişti. Oyuncunun ölüm sayısı yeni hesaplamada yerini oynadığı oyun sayısına bıraktı. Yani toplam öldürme sayısı, oynanan oyun sayısına bölünerek KD oranı bulunuyor. O halde yeni hesaplama yöntemine bakarsak:

KD= TOPLAM ÖLDÜRME / TOPLAM OYUN SAYISI şeklinde oluyor diyebiliriz.

Pubg Mobile UC satın al en yeni kostümleri kaçırma. Pubg Mobile UC almak için üyeliğini buradan oluşturabilirsin. 

 

PUBG KD Yükseltme Nasıl Yapılır?

Oyunda başarınızı ortaya koymayı elbette istersiniz. Başarınız arttıkça KD oranı da artış gösterecektir. PUBG KD oranı yükseltmek için şu adımları takip etmelisiniz:

 

 • İlk önce hangi noktalarda zayıfsınız, geliştirmeniz gereken yönler neler bu soruya cevap bulmalısınız.
 • Oyunda yer alan sağlam silahlar elde etmelisiniz. Bunun için sitemizden ucuz PUBGC mobile uc satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece istediğiniz silaha sahip olabilir ve fazla sayıda düşmanı yok edebilirsiniz.
 • Eğer oyunda koşmanız gerekiyorsa bilmeniz gereken bir nokta var: Ateş etmeyi bırakmak. Koştuğunuz anda ateş etmemek size olumlu sonuç olarak geri dönecektir.
 • Tecrübe sahibi olmak, PUBG Mobile KD oranı artırmak için çok önemlidir. Oyunda artık profesyonel hale gelen oyuncuları takip edebilir, onları izleyerek tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Sizlere sıraladığımız bu yöntemleri dikkate almalısınız. Bu kurallara uyduğunuzda KD oranınızı da artırmanız mümkün hale gelecektir.

Pubg Mobile UC ile bu macera daha keyifli. Pubg Mobile UC al keyfini ikiye katla! 

 

PUBG’de KD Oranı Kaç Olmalıdır?

PUBG’de KD oranının yüksek olması, oyunda çok az öldüğünüzün dolayısıyla başarılı olduğunuzun bir göstergesidir. Ancak KD oranınız düşükse çok fazla öldüğünüzü gösteren bir işarettir. PUBG KD oranı kaç olmalı sorusuna verilecek cevap da oyuna göre değişiklik gösterir. Ne kadar çok adam öldürürseniz o kadar KD oranınız da artacaktır.

Eğer orta seviyede bir PUBG oyuncuysanız KD oranınız 1-3 arasında olabilir. Daha düşük bir seviyedeyseniz bu oran 1 altındadır. Üst seviyeyi ifade eden KD oranı ise 4 üzeri olarak karşımıza çıkmaktadır.

KD oranınızın artması için daha önce de bahsettiğimiz gibi silah gibi gerekli teçhizatlara sahip olmanız gerekir. Bunun için de İnovapin sitemizin sizler için hazırladığı PUBG Mobile uc satın al hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aldığınız bu uc sayesinde gerekli silahları alabilir, çok fazla düşman öldürerek KD oranınızı da artırabilirsiniz.

 

PUBG KD Oranını 4 Üzeri Yapmak İçin Püf Noktalar

Bu oyunda üst seviyedeki oyuncuların KD oranları 4 ve üzeri şeklindedir. Ancak sizler amatör olabilirsiniz, bu asla can sıkıcı bir durum haline gelmemeli. Sizler için PUBG mobile KD oranı artıracak basit yöntemleri aktaracağız.

 • Oyunda iniş yapacağınız bölge, öldüreceğiniz adam sayısını etkiler. Üst seviyedeki oyuncular çoğunlukla Novo, George Pool ve Military Base gibi bölgelere iniş yapıyor. Bunun nedeni ise bu bölgelerde işlerine yarayacak birçok kaynağa sahip olabilmeleri. Üstelik bu alanlarda çatışmaya girmek ve oldukça fazla sayıda adam öldürmek de bir o kadar basit. Böylece KD oranları da yüksek tutulabiliyor.

Orta seviyede oyuncuların iniş yapmak için tercih ettikleri bölgeler ise daha farklı. School, Mytra, Rozhok gibi değişik bölgeler sayılabilir. Bu bölgelere iniş yaparak KD oranı yükseltilebilir. Ancak sizler amatör ya da orta seviyede bir oyuncuysanız asla üst seviye oyuncularının tercih ettiği bölgelere iniş yapmamalısınız. Bu bölgelerde yenilgi almanız KD oranınızın düşmesine neden olacaktır.

Amatör oyuncuların çokça tercih ettiği iniş bölgeleri ise; Stalber, Zharki, Quarry olarak sayılabilir. Amatör bir oyuncuysanız bu bölgelere iniş yaparak daha çok adam öldürebilir, PUBG KD oranınızı da yükseltebilirsiniz.

 • Farklı sunucuları denemek, oyunda KD oranını artıran önemli bir püf noktadır. Üst seviyedeki oyuncular genel olarak Asia sunucularında oynamayı tercih ediyorlar. Hem ping oranının yüksek oluşu hem de rekabet ortamının heyecan verici olması nedeniyle bu sunucular tercih ediliyor. Ancak amatör ya da orta seviyede bir oyuncu bu sunucu yerine Avrupa ya da Ortadoğu sunucularını tercih etmeli. Daha rahat adam öldürmek için bu yöntem seçilmelidir. Unutmadan hatırlatalım, sunucu değiştirdiğinizde tekrar değişiklik yapmak isterseniz 2 ay beklemeniz gerekiyor.
 • PUBG Mobile KD oranı artırmak için bir diğer yöntem robot taklidi yapmaktır. Oyunda bu yöntemi uygularken internet bağlantınız kesilmiş gibi olduğunuz yerde hareket etmeden durmanız gerekiyor. Yani robotlar gibi hareketsiz bir vaziyet almanız gerekir. Böylece öldürülmekten kurtulabilir, daha çok adam öldürebilirsiniz.
 • Sürekli aynı haritada oynamak yerine arada bir farklı haritayı tercih etmek sizlere avantaj sağlar. Livik, Sanhok ya da Miramar gibi haritaları tercih etmeniz, KD oranınızı artırmanıza katkı sağlayacaktır.

Sizlere PUBG KD oranı artırmak için yöntemler neler bahsettik. Sizler de bu bilgileri göz önüne alarak oyuna başlayabilir ve daha çok KD kasabilirsiniz. Oyun içinde ihtiyacınız olan malzemeleri almak için İnovapin sitemizden PUBG mobile uc satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece tam donanımlı bir oyuncu olarak serüvene başlayabilir ve KD oranınızı artırmak için yola koyulabilirsiniz.

 

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.