PUBG Mobile En İyi En Etkili Silah Sıralaması 2024 - PUBG UC | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
PUBG Mobile En İyi En Etkili Silah Sıralaması 2024
PUBG Mobile En İyi En Etkili Silah Sıralaması 2024

PUBG Mobile En İyi En Etkili Silah Sıralaması 2024

PUBG Mobile

29.02.2024 23:30

PUBG Mobile milyonlarca oyuncu tarafından en çok indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer alır. Battle Royal oyunu olan PUBG Mobile oyuncularının girdikleri mücadelelerden zaferle çıkabilmeleri için güçlü silahları olması gerekir. PUBG Mobile en iyi silahlar sıralaması bildiğinizde bunlar içinden seçimlerinizi yapabilirsiniz. Böylece tavuk yemeği gibi önemli ödülleri kazanma şansı bulabilirsiniz.

Önemli ödülleri kazanmak ve liderlik sıralamasında üst sıralara çıkabilmek için en etkili silahların hangileri olduğunu bilmelisiniz. 2018 yılında piyasaya çıkan PUBG Mobile oyuncu sayısını artırırken ayrıca gelişmeye de devam ediyor. Özellikle oyuncuların kullanacağı silahlarda artırılıyor. Oyunda bulunan silahlar kimi zaman güçlendirilirken kimi zaman da zayıflatılıyor. Bundan kaynaklı olarak deneyimli ya da yeni oyuncu olmanız fark etmeksizin silahlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

 

2024 PUBG Mobile’ın En İyi Silahları

PUBG Mobile’da oyuncuların kullanabilecekleri farklı sınıflarda silahlar bulunur. Yakın dövüşlerde ve uzak mesafelerde yapılan dövüşlerde kullanılabilecek silahlar farklıdır. Siz de stratejinize ve mücadele etme türünüze bağlı olarak farklı uzak mesafe dövüşler için makineli tüfekleri seçebilirsiniz. Ya da yakın dövüşlerde pompalı tüfekleri seçebilirsiniz. PUBG Mobile en etkili silahlar listesi gibi sizin de seçenekleriniz genişlemeye devam eder.

PUBG Mobil silahları dokuz kategoride bulunur ama bu yazımızda bazılarını inceleyeceğiz. İnceleyeceğimiz silah kategorileri arasında hafif makineli tüfekler, saldırı tüfekleri, tabancalar, keskin nişancı tüfekleri ve özel savunma tüfekleri bulunuyor. PUBG Mobile en iyi 10 silah incelemesini okumaya başlayabilirsiniz.

 

10-) M1014

 12 kalibrelik mühimmat kullanan ve 50 metreye kadar menzili bulunan bu silah Benelli M4 Super 90’ın sivil versiyonudur. 512’den yüksek taban hasarı veriyor ve düşmanların iki atışta ölmesini sağlıyor. Livik haritasında bulunan silah yüksek mermi hızı, delme hızının yüksek olması gibi son derece önemli avantajları kullanıcılarına sunuyor. Silahın dezavantajı daha az modifikasyon yapılabiliyor olmasıdır. Silaha sadece şok cihazı ve kurşun döngüsü eklenebilir.

 

 9-) Mikro UZI

 Saniyede en fazla hasar verme özelliği ile UZI SMG dikkatleri çeker. 30 metrenin altında olan mesafelerde ciddi anlamda hasar verir. Oyunun en korkutucu silahı olarak kabul edilir ve kullanmayı bilmeyen oyuncularda geri tepmesi nedeniyle kendileri de hasarın olmasına neden olabilir. Siz de bu korkutucu silahı almanız halinde şarjör kapasitesini artırabilir ve tepmeyi de azaltabilirsiniz. Mikro UZI silahı bütün haritalarda kullanmanız mümkün olur.

 

8-) Karabiner 98 Krz / Mosin Nagant

 Birbiri ile neredeyse aynı olan Alman ve Rus yapımı olan iki hızlı keskin nişancı tüfekleri sadece sesleri ve modelleri ile ayrıştırılabiliyorlar. Aynı nişangahı iki tüfek içinde kullanabiliyorsunuz. Bu hızlı keskin nişancı tüfeklerinde 7.62 mm mermi kullanılıyor ve özellikle kafa bölgesine yapılan atışlar ile yüksek hasar veriyor. Bu tüfeklerle maksimum performans almanız için 8x CQBSS gibi iyi bir dürbüne sahip olmanız gerekiyor. Tüfeklerde mekanik cıvata bulunuyor ve bundan kaynaklı olarak ateş etmeleri yavaş. Ama keskin nişancı olarak bu tüfekleri güvenle kullanabilirsiniz.

 

7-) AKM

 Saldırı tüfekleri arasında AKM en güçlü vuruşa sahip olandır. Deneyimli oyuncular tarafından kullanıldığı takdirde adeta bir canavara dönüşüyor. Geri tepme sorunu deneyimli oyuncular tarafından kontrol edilebilir ve bu şekilde son derece etkili hasarlar verebilir. Otomatik ve tek atışlı olarak kullanılabiliyor. Hızlı atış ile yüksek hasar verir. Silahın çok daha etkili olması için 2x, 3x dürbün ve Kompansatör ağızlığı ile donatılması gerekir.

 

6-) AUG

Kullandığınız silahın güçlü aynı zamanda estetik görünümde olmasını istediğinizde AUG A3 kullanabilirsiniz. Şarjörü yüksek kapasiteli ve geri tepmesi düşüktür. Bu sayede kullanımı kolaydır ve hasar çıkışı en üst seviyededir.  Mermi hızı gibi düşüş hızı da yüksektir ve bundan dolayı mermi dağılımına alışmak biraz zaman alabilir. Diğer saldırı tüfekleri ile karşılaştırıldığında daha yüksekte nişan alınması gerektiği görülür. Yeniden yükleme hızının düşük olması bir dezavantajdır. Bu dezavantajdan Hızlı ya da genişletilmiş Mag kullanarak kurtulabilirsiniz. Bu silaha sadece drop aracılığı ile sahip olunabilir.

 

5-) AWM

 PUBG Mobile’da bulunan en iyi keskin nişancı tüfeği olarak AWM dikkatleri çeker. Oyunda yer alan diğer silahlardan farklı bir dünya sunar ve özellikle rahat nişan alabilmeniz halinde istediğiniz yüksek performans elde etmeniz mümkün olur. AWM drop loot’ta bulunan bir bolt-action keskin nişancı silahıdır. Genişletilmiş şarjör, suppressor ve büyük bir dürbünle kullandığınız takdirde rakiplerinize yüksek hasar verebilirsiniz. 

 

4-) P90

 P90 Livik haritasında kullanabileceğiniz yüksek kapasiteli bir silahtır. Geri tepmesi neredeyse hiç olmayan bu silahta 9 mm çapında mühimmat kullanılır. Bu özelliği ile mühimmat edinme konusunda kesinlikle sıkıntı yaşanmaz. Savaşta daha esnek olmayı sunan P90 4x ve 6x dürbünlerle kullanılabilir. 50 mermilik şarjörü ile oldukça yüksek sayıda ateş etme ve düşman öldürme şansı bulunması mümkün olur.

 

3-) UMP45

 P90’dan üstün olan tek SMG, UMP45’tir. Oyuncuların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen çok yönlü hafif makineli tüfektir. Silahın hasar çıkışı çok yüksek değildir bunun yanında SMG sınıfında olan bu silah çok az geri tepmesi ile dikkatleri çeker. Ön tarafına kabza takarak geri tepmesinin daha da azaltılması mümkün olur. Geri tepmesini azaltarak daha fazla hareket kabiliyetine sahip olabilir ve yüksek hasarı rakiplerinize verebilirsiniz. Tek başına size PUBG Mobile maçlarınızı kazanmanızı sağlayabilen bu silaha ayrıca susturucu ya da dengeleyici eklentiler ekleyerek kullanabilirsiniz.

 

2-) DP-28

Hafif makineli tüfek olan DP-28’i dürbün takarak, bipod ile kullanabilirsiniz. Bu şekilde kısa, orta ve uzun menzildeki bütün hedefleri tek bir silahla vurma ve hasar verme kabiliyetini kazanabilirsiniz. Görünümü estetik olmasa da yüksek hasar vermenin yanında düşük geri tepmesi ile beklentilerin üzerine çıkar. Rakiplerinizle aynı odada olduğunuzda bu silah elinizdeyse endişelenmenize gerek bulunmaz. Ateş ederek hepsini öldürebilirsiniz. Uzak mesafede olan rakipleri de rahatça DP-28 ile öldürebilirsiniz.

 

1-) M416

PUBG Mobile’ın temel silahları arasında bulunan M416 kısa, orta ve uzun menzillerde etkilidir. Düşük geri tepmesi ve yüksek hasar veriyor olması ile oyuncuların maçları kazanmasında önemli rol oynar. Bu tüfeği özelleştirebilir ve maçlarda her zaman avantajlı olmayı başarmak mümkün olur. Oyunun en çok tercih edilen silahıdır. Bu silaha sahip olan oyuncular girdikleri mücadeleden zaferle çıkarlar.

 

PUBG Mobile uc satın al işlemini yaparak listemizdeki silahlara ve onları özelleştirmek için kullanabileceğiniz ekipmanlara sahip olabilirsiniz. Düşük bütçeler ile silahlarınızı geliştirmenizi sağlayacak ürünlere sahip olabilmeniz için İnovapin sitemiz kesintisiz olarak hizmet verir. Siteden PUBG Mobile uc satın al işlemini yaptığınızda ürünün birkaç saniye içinde teslim edilir. Siz de mükemmel stratejiler geliştirebilirsiniz.

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.