PUBG Mobile ile PUBG New State Karşılaştırması | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
PUBG Mobile ile PUBG New State Karşılaştırması
PUBG Mobile ile PUBG New State Karşılaştırması

PUBG Mobile ile PUBG New State Karşılaştırması

PUBG Mobile

05.04.2024 14:41

PUBG Mobile ile PUBG New State Karşılaştırması

Battle Royal tarzı oyunların öncüsü kabul edilen Pubg Mobile 2018 yılında mobil cihazlar için yayınlanmasının ardından hayran kitlesini artırıyor. Bu oyun gibi oyun dünyasının yeni gözdeleri arasında yer alan Pubg New State ise Krafton firması tarafından geliştirilmiştir. Her iki oyun da benzerlikleri ve farkları olması ile oyun severlerin çeşitli yorumları ile karşılaşıyorlar. Pubg Mobile ile Pubg New State karşılaştırması yaptığımız bu yazımızı okuyarak siz de bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İsimleri ve oynayış tarzları benziyor olsa da her iki oyunda çeşitli farklar bulunur. Bu yazımızda farkları öğrenebilir ve hangi oyunu seçeceğinize kararınızı verebilirsiniz. Pubg Mobile uc satın al ihtiyaçlarınız için de İnovapin.com gibi güvenilir epin satışı yapan sitemizi tercih edebilirsiniz.

Pubg Mobile UC satın al işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. 

 

PUBG Mobile ile Pubg New State Farkları

Pubg Mobile ile Pubg New State arasında ilk bakıldığında çok bir fark olmadığının düşünülmesi mümkün oluyor. Bunun nedeni her iki oyunun konseptinin aynı olmasıdır. Her iki oyunda da haritalar ve bu haritalara inen oyuncuların hayatta kalma mücadeleleri bulunur.

Rakiplerle mücadele ve en son hayatta kalan kişi olma çabasının aynı olması dışında bu oyunların oynayış tarzları da birbirine çok benzer. Yine de iki oyunda da çeşitli farklar bulunur ve oyun severlerin tercihlerini de bu farklar sağlar. Oyunun hikayesinin ve oynayış tarzlarının aynı olmasından dolayı oyunları bu yönden karşılaştırmak mümkün olmaz. Bizler de oyunu şu açılardan karşılaştırıyor ve ikisinin arasındaki farkları kolayca görebilmenizi sağlıyoruz:

 • Harita sayısı
 • Grafikler
 • Oynama zamanı
 • Silahlar
 • Kullanılan araçlar

 

PUBG Mobile ile PUBG New State Haritalar Karşılaştırması

Battle Royal tarzında olan bu oyunlarda bütün mücadeleler haritalarda gerçekleşir. Maçlar oyuncuların haritaya inmesi ile başlar. Bütün düşmanlar öldürülerek son kişi hayatta kalana kadar da mücadele devam eder. Pubg Mobile oyuncularına harita çeşitliliği sunar. Bu oyunda yer alan Erangel, Vikendi, Sanhok, Karakin, Mirimar olarak 5 adet temel harita bulunur.

Pubg New State ise oyuncularına Troi ve Erangel 2051 adlı iki harita sunuyor. Bu oyunda harita sayısının azlığı bir dezavantaj olarak görülebilir. Oyun bu dezavantajı haritalarının büyüklüğü ve karmaşıklığı ile ortadan kaldırıyor. Troi haritasını tercih ettiğinizde iki oyunun arasındaki farkı bariz şekilde görebilirsiniz. Geleceğe ait teknolojinin olduğu bu haritada elektrikli arabalar, ihalar haritada yer alır.

Geleceğe dair araç ve teknolojiler ile bu etkileyici haritalarda oyuncuların hareket ve hız kabiliyetlerinin artması mümkün olur. Aynı zamanda Pubg New State oyuncuların karakterlerinin silahlarının güçlerini ve özelliklerini de özelleştirme imkanı bulabilirler. Pubg New State nc satın al ile bu işlemi hızlıca gerçekleştirebileceğiniz ürünleri oyunun mağazasından alabilirsiniz.

 

PUBG Mobile ile PUBG New State Grafik Karşılaştırması

Pubg Mobile ile Pubg New State grafik karşılaştırması yapıldığında iki oyun arasında önemli bir fark ortaya çıkıyor. Pubg New State sahip olduğu üst düzey grafiklerle oyuncularına mükemmel görsellikler sunuyor. Pubg New State yapımcıları oyunda küresel aydınlatma teknolojisini kullanmışlardır. Bu teknoloji ile oyunda müthiş görsel efektler bulmak mümkün oluyor.

Pubg New State oyuncuları için grafikleri amatörden profesyonele farklı düzeylerde ayarlama imkanı sunuyor. Böylece oyuncular gözlerine en iyi görünen aynı zamanda oyun performanslarını artıracak olan ayarları yapma imkanı bulabiliyorlar. Mobil cihazınızdan bu oyunu oynarken alacağınız keyif yeni nesil grafikleri ile en üst seviyeye ulaşıyor.

 

PUBG Mobile ile PUBG New State Ana Farklılıklar

Her iki oyunda bulunan ana farklılıklar aslında oyunları deneyimlediğiniz takdirde sizler tarafından da kolayca görülebiliyor. Pubg Mobile ile Pubg New State ana farklılıklar arasında ilk dikkat çeken oyunun geçtiği zamandır. Pubg Mobile’da oyun gerçek zamanlıdır ve bugünü yansıtır. Pubg New State’de ise gelecek zamanı gösterir. 251 yılında yaşanacak geleceğin canlandırması olan haritalar ve teknolojiler ile oyuncular farklı bir zaman diliminde maçlarını yaparlar.

Pubg New State oyuncularına hızlı giden elektrikli otomobilleri kullanma imkanı sunar. Aynı zamanda bu otomobillerin şarjlarının seviyelerini de gösterge panelinden görmek mümkün olur. Aracınızın şarjı bittiğinde oyunda şarj kutuları da bulabilirsiniz. İhalar oyunda kullanılan yeni nesil araçlar olarak dikkat çekerler. İha kullanarak düşmanların yerini yukarıdan görmek mümkün olur. Oyuncuların Pubg New State’de araba kullanırken dikkat etmeleri nokta hareket halindeyken atlamamak olmalıdır. Aksi takdirde oyuncu ölür.

Pubg Mobile ile Pubg New State arasındaki dikkat çekici farklar arasında 1. ve 3. kişi modunu seçebilme özelliğidir. Pugb Mobile’da olmayan bu özellik Pubg New State’de var. Bu şekilde oyuncular stratejilerini daha özgürce geliştirme imkanı bulabiliyorlar. Aynı zamanda bir yandan loot yaparken diğer yandan da etraflarını kontrol etmeleri mümkün oluyor.

Pubg New State oyununun önemli üstünlükleri arasında silahların özelleştirilebiliyor olması bulunuyor. Silahın atış hızı, kullanış şekli gibi ana özellikleri rahatça özelleştirmeniz mümkün olur. Oyunun geçtiği zaman ve teknolojisi gibi silahlarının da daha yenilikçi bir anlayışa sahip olduğunu belirtmeden olmaz.

 

Son Değerlendirme

Detaylı olarak inceleme yapıldığında Pubg Mobile ile Pubg New State arasında çok büyük farklar olduğunu söylemek mümkün olmaz. Her ikisi de Battle Royal tarzını en iyi şekilde oyuncularına sunmaktadırlar. Pubg New State oynamaya kara verdiğinizde Trio haritasında ilk deneyimleri yaşamanız uygun olur. Bu şekilde etkileyici grafikleri ile hemen etkisi altına girebilirsiniz. Pubg New State nc satın al işlemini İnovapin sitemizden yaparak karakterinizi ve silahlarınızı güçlendirmek için oyunun mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Böylece çıkacağınız maçlarda loot yapmak için zaman kaybı yaşamaz ve rakipleriniz tarafından vurulma tehlikesi ile karşılaşmazsınız.

Pubg New State NC satın al işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. 

 

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.