Steam’de Oyun İadesi Yapmak Hakkında Bilgi | İnovapin Türkiye'nin Yenilikçi Epin Alışveriş Sitesi
Steam’de Oyun İadesi Yapmak Hakkında Bilgi
Steam’de Oyun İadesi Yapmak Hakkında Bilgi

Steam’de Oyun İadesi Yapmak Hakkında Bilgi

Steam

30.04.2024 14:04

Steam’de Oyun İadesi Yapmak Hakkında Bilgi

Oyun severlerin iyi bildiği bir konu olarak Steam’de oyun iadesi yapmak için, öncelikle bazı koşulların yerine getirilmesi gereklidir. Burada oyun iade etme hakkı bulunmaktadır. Yanlışlıkla satın alınan veya beğenilmeyen oyunlar iade edilebilir. Oyun iade etme adımları oldukça basit denebilir. Bununla birlikte, iade süresi ve koşulları gibi oyun severlerin kafasını kurcalayan pek çok ayrıntının olduğunu söylemek mümkündür. İnovapin sitesi olarak Steam oyunlarını iade etme konusunda merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt veriyoruz.

Oyun satın alıp oyunu birkaç saat oynadığınız ve beğenmediğinizde, iade etme hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca yanlışlıkla ya da başkasından aldığınız oyunun iadesini isteyebilirsiniz. Her ne sebeple olursa olsun, Steam oyun iade hakkınız bulunmaktadır. İade süresi dolmamışsa, destek üzerinden oluşturulacak iade talebine istinaden para iadesi yapılmaktadır. Oyunu ilk satın alan oyuncunun hesabına ilgili tutar mutlaka iade edilmektedir.

En uygun fiyat garantisi ile Steam Cüzdan Kodu satın al işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Steam’de Oyun İade Etme Talebinde Bulunma Yolları

Steam’de oyun iade etme talebinde bulunmak, kullanıcıların tecrübesini geliştirmeye ve daha güvenilir alışveriş yapmaya yöneliktir. Belli kriterler ışığında bu talepler incelenmektedir. Onaylandığı takdirde kullanıcılar, satın alınan oyunların ücreti geri alınabilmektedir. Bu durumun istisnaları çerçevesinde iade işlemleri yapılmaktadır. Talep onaylandıktan sonra ücretler, yapılan işlemin türüne göre, nakit ya da Steam bakiyesi olarak iade edilmektedir.

Platformdan oyun satın alındıktan sonra iki hafta içinde ve toplam oynama süresi iki saati geçmediği takdirde iade yapılmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Burada önemli olan noktanın iade süresinin dolmamış olması olduğu sistem tarafından belirtilmektedir. İadenin ödeme biçimine, cüzdana ya da satın alma işlemine yönelik tam iade yapılmaktadır.

İade işlemi öncesi, ön sipariş iade süreci de oyuncular tarafından merak konusu olmaktadır. Ön siparişi istenildiği zaman oyun çıkmadan iade edebilmek mümkündür. Ön siparişte olan oyun çıkış tarihinden 3 ay önce alındıysa iadenin ödenilen şekilde alınamaması söz konusudur. Bunun yanında, Steam cüzdanı için kredi talep edilebilmektedir.

Çıkış yapan ön siparişli oyunlarda iade talebini oyunun çıkışından itibaren 2 haftalık bir süreç dahilinde göndermek gerekir. 14 gün/2 saat kuralı, ön sipariş oyunlarda da geçerliliğini korumaktadır. 2 saatten fazla oynanan oyunlarda iade hakkı kaybedilmektedir. Bu noktada oyun iade etme adımları takip edilerek notlar bölümüne etkili cümleler bırakılabilir. Böylece iade etme şansı artabilmektedir.

 

Steam Oyun İadesi Adımları

Steam üzerinden oyun iadesi yapabilmek için, öncelikle oyunun Steam market üzerinden alınması koşulu bulunmaktadır. Kod satan farklı sitelerden oyun satın alındığında, oyunların iade edilmesi mümkün değildir. Steam oyun iadesi adımları, şu şekilde ele alınabilir;

 • Steam destek sayfasına giriş
 • Giriş yapıldıktan sonra çıkan ekrandan, “Oyunlar, Yazılım, vs.” bölümüne tıklama
 • İade etmek istenilen oyunun seçimi
 • “Umduğum gibi değil” yazısına tıklayıp ilerleme
 • “İade talebinde bulunmak istiyorum” kısmına tıklama
 • İade talebinin nedenini seçme ve açıklamada bulunma
 • “Talebi gönder” bölümünden işlemi onaylama

Aşamalar tamamlandıktan sonra, iade talebi oluşturulmaktadır. İnceleme sonrasında talep değerlendirilecektir. Onaylandığı takdirde ücret, yaklaşık 1 hafta sonra iade edilmektedir. İade edilen oyun, Steam kütüphanesinden daha sonra indirilmemek üzere kaldırılacaktır. Bunun yerine başka bir oyun satın alınabilmektedir. İade talebi oluşturulurken, detaylı bir açıklama yapılması gereklidir.

En güncel hali ile Steam Cüzdan kodu fiyatları için buraya tıklayın

 

Steam Üzerinden Hediye İadesi

Steam üzerinden hediye iadesi yapılması, oyun severlerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Kabul edilmeyen hediyeler söz konusu olduğunda, alıcının iade başlatması gereklidir. İade işlemi sonunda para, asıl alıcıya iade edilmektedir. Steam üzerinden oyun satın alan kullanıcılar açısından, iade işlemleri ve şartları oldukça önem arz etmektedir.

Platformda başkasından hediye olarak gelen oyun için iade talebinde bulunabilirsiniz. Burada satın alınan oyunlardan farklı bir yol izlenmesi gerektiği belirtilmektedir. Listeden hediye edilen oyun seçilerek hediyenin neden istenmediği ayrıca belirtilmektedir. Normal satın alınan oyun gibi, iade talebinde bulunma kısmına tıklandığında, diğer aşamaya geçilebilir. Asıl alıcının iade talebinde bulunmasına izin verilerek hediye iadesi yapılabilmektedir.

 

Steam İade Etme Talebinin İptali

Bazı kullanıcıların yanlış oyunu iade etmesi veya bir oyunu iade ettiği için pişman olması gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda Steam iade etme talebinin iptali, oyuncular için önemli bir konudur. İade etme işlemi yapıldıktan sonra talep değerlendirmeye alınmadan iptal işlemi yapılabilmektedir.

Satın alma geçmişinden iade edilecek oyun bulunarak ürün detayına giriş yapılabilmektedir. İade talebi kısmındaki bağlantıya tıklayıp yönlendirilen sayfada iade talebi iptali yapılacak kısmından iptal işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.