Riot Games’ten Vanguard İçin Açıklama

Riot Games’ten Vanguard İçin Açıklama

Riot Games oyunlarına entegre edilen Vanguard sayesinde oyuncular hilesiz ve adil bir oyun deneyimi elde edebilir. Tüm detaylar için haberin devamını inceleyin.

Riot Games’ten Vanguard İçin Açıklama

  • Vanguard Yazılımı Ne Gibi Sorunlara Yol Açıyor?

  • Vanguard Yazılımı Nasıl Çalışıyor?

Riot Games’ten Vanguard İçin Açıklama

Dünya çapında popüler olan oyunları ile bilinen Riot Games, Vanguard isimli yazılımı sayesinde oyunlarında hile kullanımını engellemeyi amaçlıyor. Çıkış yaptığı günden bu yana birçok Riot Games oyununa entegre edilen Vanguard yazılımı çeşitli teknolojiler kullanarak hile sistemlerini etkisiz hale getirmeye çalışır. Oyunlardaki rekabet dengesini korumak ve atmosferi iyileştirmek için Riot Games oyunlarına entegre edilen Vanguard sayesinde oyuncular hilesiz ve adil bir oyun deneyimi elde edebilir.


Bütün bunlarla beraber son zamanlarda Vanguard yazılımının cihazlara hile korumasından ziyade zarar verdiği de söylentiler arasında yer almıştı. Birçok kullanıcı Vanguard yazılımının bilgisayarları bozduğunu, performansta düşüşlere yol açtığını iddia etmişti. Hatta bu yazılımın kullanıcıdan izin almaksızın ekran görüntüsü aldığı ve bu görüntülerin Riot Games sunucularında saklandığı da iddialar arasında yer almıştı. Olayın göbeğinde yer alan Riot Games ise bu konuda yaptığı açıklamalar ile tekrar gündeme geldi. 


Riot Games, Vanguard yazılımının bilgisayarları bozduğu iddiasını kabul etmedi. Şirkete göre kullanıcıların yaşadığı sorunlar başka kaynaklardan dolayı ortaya çıkıyor. Riot Games yaptıkları testler sonrasında Vanguard yazılımının bilgisayarları bozduğuna dair herhangi bir bulgu elde etmediklerini söyledi. İddialar arasında yer alan Vanguard’ın BIOS ayarlarını değiştirdiği söylentisi de Riot Games’in kabul etmediği iddialar arasında. Riot Games’e göre BIOS oldukça karmaşık bir sistem ve Vanguard yazılımı bu bölüme müdahale edebilecek yetiye sahip değil.


Ekran görüntüsü konusunda ise Riot Games, hata ve hile tespiti yapabilmek için oyun içerisinde ekran görüntüsü almanın elzem olduğunu belirtti. Ekran görüntüsü almadan hata ve hile tespiti yapılamayacağını belirten Riot Games bu görüntülerin 14 gün sonra Riot Games sunucularından tamamen silindiğini belirtti. 


Şirket Vanguard yazılımının PM 2.0 ve SecureBoot gibi hassas BIOS ayarları üzerinde hiçbir değişiklik yapmıyor. Riot Games açısından bu konunun nasıl kapanacağı henüz muamma.


Oyun dünyasındaki son gelişmeler ve önemli haberler için İnovapin sitemizi tercih edebilirsiniz. Web sitemize kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.


Vanguard Yazılımı Ne Gibi Sorunlara Yol Açıyor?

Oyunculara göre Riot Games Vanguard yazılımı temel olarak performans düşüşlerine yol açıyor. FPS performansında dalgalanmalar ve CPU ile RAM kullanımı konusundaki sorunlar oyunculara göre Vanguard kurulumundan sonra artış gösterdi. Bir diğer sorun da yazılımın izinsiz ve istediği zaman oyun içi ekran görüntüsü alması. Yayınlanan Vanguard kodlarında da yazılımın ekran görüntüsü almak ve bu görüntüleri Riot Games sunucularına göndermek üzere tasarlandığı da görülmüştü.


Vanguard Yazılımı Nasıl Çalışıyor?

Riot Games'in Vanguard yazılımı Valorant'ta hilecilere karşı korunmak için geliştirilmiş bir anti-hile sistemi ve oyun içi güvenlik çözümüdür. Vanguard oyuncuların adil ve eğlenceli bir oyun deneyimi yaşamasını sağlamak için Valorant’a entegre bir şekilde gelir. Riot Games Vanguard yazılımı şu teknolojileri kullanarak güvenliği sağlar:

● Çekirdek Koruma Teknolojisi: Vanguard hilecilere karşı koruma sağlamak için oyunun çekirdek işlevlerini korur. Böylece hileciler oyun işleyişine müdahale edemez. 


● Kernel Seviyesinde Koruma: Vanguard bilgisayarın çekirdek işletim sistemine yakın bir seviyede çalışır. Çoğunlukla kernel seviyesinde işlev gösteren hile yazılımları bu sayede engellenir. 


● Oyun İçi İzleme ve Algılama: Vanguard oyuncuların oyun sırasında hile kullanımını tespit etmek için sürekli olarak sistemleri izler ve analiz eder. Hilecilik davranışlarını algılamak için çeşitli algoritmalar ve teknikler kullanır.


● Etkili Taramalar ve Güncellemeler: Vanguard düzenli olarak hilecilik taramaları yapar ve güncellemelerle sürekli olarak geliştirilir. Böylece hilecilik yazılımlarının en son versiyonlarına karşı da etkili bir koruma sağlanır.


● Hassaslık ve Gizlilik Dengesi: Vanguard oyuncuların gizliliğini korurken aynı zamanda hilecilik faaliyetlerini tespit etmeye odaklanır. Bu oyuncuların güvenliğini ve adil bir oyun ortamını sağlamak için önemlidir.


● Oyun İçi Etkileşim ve Geri Bildirim: Vanguard oyuncuların oyun içi davranışlarını ve etkileşimlerini izler ve bu bilgileri oyun içi raporlama ve inceleme süreçlerinde kullanır. 


Vanguard Riot Games'in oyunculara adil ve güvenli bir oyun deneyimi sunma taahhüdünün bir parçası olarak sürekli olarak geliştirilmekte ve iyileştirilmektedir. Bu konudaki gelişmeleri takip edebilmek için oyun içi satın alımlarda öne çıkan, oyunculardan beğeni toplayan İnovapin sitemizi tercih edebilirsiniz. 


Daha fazla güncel oyun dünyasından haber ve uygun fiyat garantisi ile digital oyun kodları için buradan web sitemize kayıt olabilirsiniz.PUBG Mobile En İyi Kıyafetler
PUBG Mobile En İyi Kıyafetler

Pubg Mobile karakterinize giydireceğiniz birbirinden etkileyici kostümler için Pubg Mobile uc satın al paketlerini İnovapin sitemizden alabilirsiniz.